OCT 29

Porady prawne w kwestii rozwodu
Opublikowany przez: Julia | Tagi: kancelaria, radca prawny, prawnik | Data: 2016-12-23

W każdej, nawet najbardziej kochającej się parze ludzi stanowiących małżeństwo może w końcu przyjść kryzys - mówi radca prawny.

Te drobne kryzysy zazwyczaj się przezwycięża, ale te poważniejsze są już nie lada kłopotem. Wtedy tak naprawdę dopiero okazuje się, na ile ludzie są do siebie dopasowani i ile są w stanie sobie wybaczyć, a także jakie tak naprawdę mają charaktery, nieraz przez całe lata skrywane przed przyodzianymi maskami. Często okazuje się też, że prób ratowania małżeństwa albo nie ma, albo są one z góry skazane na niepowodzenie. Wtedy jednym wyjściem jest rozwód, który jest bardzo przykrym i stresującym doświadczeniem, zarówno wtedy, gdy to my składamy o niego wniosek, jak i wtedy, gdy po prostu zostajemy pozwani.

Miejscem, które koniecznie powinniśmy odwiedzić zanim zdecydujemy się na rozwód na pewno jest kancelaria radcy prawnego. To samo zresztą powinniśmy zrobić, gdy rozwód czeka nas niezależnie od nas i to nie my byliśmy stroną, która podjęła tą decyzję. Dowiemy się tu bowiem wielu ciekawych i potrzebnych rzeczy na temat tego, w jaki sposób przebiega cały proces. Należy być bowiem do niego dobrze przygotowanym, by później nie dać się zaskoczyć rozmaitym nieprzyjemnym sytuacjom. Można tutaj otrzymać nie tylko porady prawne odnośnie tego w jaki sposób napisać pozew rozwodowy i co w nim zawrzeć, ale także jak zareagować właściwie na ten otrzymany.

Pamiętać bowiem trzeba, że taki rozwód wymaga przyjęcia przez nas odpowiedniej taktyki, w zależności od tego jak wyglądało nasze wspólne pożycie oraz jaki jest zgłaszany powód rozwodu. Często bowiem byli małżonkowie nie chcą się rozstać w zgodzie, a zamiast tego wybierając walkę, jakby chcieli sobie jeszcze dopiec na koniec i powetować wszelkie odczuwane przez lata krzywdy. Zdarza się na przykład, że próbą takiego swoistego "zadośćuczynienia" jest sądowa walka o prawo do opieki nad dziećmi, bądź też kwestia podziału wspólnego majątku. Nie są to absolutnie sprawy łatwe, wiec dobry radca prawny pomoże nam się odpowiednio do nich ustawić.

Zobacz to na zdjęciach:

kancelaria

radca prawny

prawnik

Twój komentarz